Wsparcie na starcie – Program dla osób rozpoczynających prowadzenie własnej działalności gospodarczej

Nie da się ukryć, że myśląc o założeniu własnej firmy trzeba mieć zapewnione środki. Pieniądze są niezbędne zarówno na zakup potrzebnego sprzętu, jak i na przykład wynajem lokalu. Wiele osób liczy na to, że uda im się zdobyć różnego rodzaju dotacje dla firm, z których będą mogli sfinansować te wydatki. Warto zdawać sobie sprawę, że poza dotacjami wypłacanymi ze środków unijnych i urzędów pracy jest także inny ciekawy produkt. Jest nim niskooprocentowana pożyczka Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie. Można pozyskać w ten sposób maksymalnie kwotę 81.097,8 złotych.

Do kogo adresowany jest Program?

Nie da się ukryć, że myśląc o założeniu własnej firmy trzeba mieć zapewnione środki

Autor zdjęcia: osde8info

Program Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie adresowany jest dla osób myślących o tym, by założyć własną firmę, a w szczególności dla:

  • absolwentów szkół i uczelni wyższych poszukujących pracy (spełniony musi być tu jednak warunek, że o pożyczkę taką wystąpić można w okresie czterdziestu ośmiu miesięcy od dnia uzyskania dyplomu),
  • studentów ostatniego roku studiów wyższych,
  • osób bezrobotnych.

Na początkowym etapie działania Programu, dofinansowanie takie udzielane na rozpoczęcie działalności gospodarczej pozyskać mogli jedynie mieszkańcy województw:

  • świętokrzyskiego,
  • małopolskiego,
  • mazowieckiego.

Od początku tego roku dotacje dla firm przyznawane są już początkującym przedsiębiorcom działającym na terenie całej Polski.